Masz pytanie?

Poznaj sposób Madame na delikatne ciasto biszkoptowe

Najważniejszym składnikiem biszkoptów są jajka, im świeższe, tym Twój biszkopt będzie smaczniejszy i ładniej Ci wyrośnie. Ciasto biszkoptowe swoją puszystą strukturę zawdzięcza dużej ilości wtłoczonego powietrza w trakcie ubijania jajek. Nie wymaga więc jakiegokolwiek tłuszczu poza tym, który naturalnie zgromadzony jest już w żółtkach. 

Najważniejsze składniki oraz sposób przygotowania

Poza świeżymi jajkami równie ważnymi składnikami biszkoptowych ciast są cukier oraz mąka -  polecam tortową typ 450. Wskazany jest także dodatek mąki ziemniaczanej. Bardzo istotną kwestią - niemalże najważniejszą w przygotowaniu cist biszkoptowych jest dokładne ubicie piany z białek. Białka najlepiej ubijać ze szczyptą soli. Pamiętaj, że wszystkie składniki do biszkoptu powinny być w temperaturze pokojowej, po wyciągnięciu z lodówki pozwól im nabrać odpowiedniej temperatury. 

Pieczemy biszkopt

Biszkopt pieczemy w temperaturze ok. 160-170 stopni przez czas ok. 40 min. W przypadku pieczenia blatów biszkoptowych natłuszczamy i wykładamy papierem do wypieków wyłącznie spód formy, boków niczym nie smarujemy i nie wykładamy. W przeciwnym razie w trakcie pieczenia biszkopt opadnie nam przy krawędziach formy, a ciasto urośnie wyższe na środku niż na brzegach.

Jak wyciągnąć świeżo upieczone ciasto biszkoptowe z formy?

Biszkopt po upieczeniu i wystudzeniu należy wyjąć z formy, oddzielając od niej nożykiem boki.

Może coś słodkiego?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Monika Zdanewicz. Wszelkie prawa zastrzeżone
CMS by Quick.Cart design: grafiQa.pl
Facebook