Masz pytanie?

Jak przyrządzić domową galaretkę?

W codziennym zabieganiu bywa, że sięgamy po przetworzoną żywność i półprodukty. Przyznaję, w wielu wypadkach rozumem Wasze sytuacje i zdaję sobie sprawę, że każdy z nas szuka, jak najbardziej efektywnych sposób zaoszczędzenia czasu - szczególnie tego spędzonego w kuchni - a czasem też oszczędności. Ułatwiamy sobie prace i życie, jak tylko możemy, niemniej jednak zachęcam Was szczerze do jak największej ilości przygotowywania produktów samodzielnie. 

 

Galaretka domowa… zrób to sama!

Któż nie lubi ciast oblanych kolorowymi galaretkami? Dlatego proponuję poświęcić kilka minut dłużej w trakcie przygotowywania swojego wypieku na samodzielnie wykonanie galaretki owocowej. Możliwości smakowe ograniczone są co najwyżej wyobraźnią matki natury! Gwarantuję, że smak domowej galaretki jest nieporównywalny: wystarczy, że raz ją spróbujecie i już nigdy nie sięgniecie po gotowe produkty ze sklepowej półki. 

 

Potrzebujesz tylko 3 składników

Wystarczą zaledwie trzy składniki, aby wyczarować w domowych warunkach wspaniały dodatek do wypieków czy też zdrowy deser. Galaretkę możecie przygotować z soku owocowego, przetartych owoców lub też samych owoców zagotowanych w wodzie. Niezależnie, na którą opcję się zdecydujecie, będziecie potrzebować jeszcze żelatynę oraz dowolny słodzik do smaku (np. cukier biały lub brązowy, fruktoza, ksylitol etc.). Pamiętaj jednak, że bazując na świeżo wyciskanych sokach, dodatkowe słodzenie może być całkowicie niepotrzebne, bo cukier zawarty w owocach w zupełności wystarczy!

 

Jak wygląda proces przygotowania domowej galaretki? 

Zależnie od ilości galaretki jaką chcesz uzyskać, przygotuj 1,5 łyżki żelatyny na 250 ml płynu. Jeśli chcesz sobie ułatwić zadnie, to wcześniej pozostaw żelatynę do napęcznienia przez około 10 minut, zalewając ja ją 40 ml zimnej wody. 

Następnie podgrzej sok lub owoce z wodą. Dodaj słodzik - jeśli jest to konieczne - i podgrzewaj do momentu jego rozpuszczenia. Gdy zdejmiesz garnek z palnika, dodaj do gorącego płynu owocowego żelatynę i zamieszaj po raz ostatni aż do momentu całkowitego połączenia się wszystkich składników. Teraz już tylko ostudź swoją domową galaretkę i pozostaw w lodówce, aby zatężała. 

Jeśli przygotowujesz galaretkę z musu owocowego, to również potrzebujesz soku, który połączysz z przecierem. Pozostałe czynności pozostają bez zmian, z wyjątkiem tego, że zamiast podgrzewać cały mus, wykorzystaj jedynie jego 1/3 cześć, a następnie połącz zawartość obu naczyń razem.

 

Dodawaj i mieszaj pyszne składniki!

Oczywiście w domowych warunkach możesz śmiało zaszaleć, dodając do galaretkowej mikstury świeże owoce, bakalie, sok z cytryny, skórkę otartą z cytrusów i wszystko to, na co tylko masz ochotę! 

 

Czekam na Wasze wrażenia smakowe. :) 

Może coś słodkiego?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Monika Zdanewicz. Wszelkie prawa zastrzeżone
CMS by Quick.Cart design: grafiQa.pl
Facebook